Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým vyjadrujete svoj súhlas.
Súhlasím
Chilli papričky drvené

Chilli papričky drvené

Chilli papričky patria do skupiny pikantného korenia (koreniacich zmesí). Odporúčame ich používať do omáčok, gulášov, na zaváranie, využitie predovšetkým na prípravu mexických a indických pokrmov. 
 
Zaujímavosti:
  • Pálivosť chilli papričiek spôsobuje látka capsaicin. Táto látka dráždi receptory bolesti v ústach, ktoré sú zodpovedné za pocit pálenia. K meraniu pálivosti sa používa tzv. Scovillova stupnica, ktorá je pomenovaná po Wilburovi L. Scovillovi, americkom chemikovi, ktorý v roku 1912 zverejnil metódu kvantitatívneho porovnávania pálivosti papričiek  Scovillov organoleptický test. Na meranie podľa tohto testu je potrebná paprika, voda a cukor. Paprika sa zmieša s vodou a cukrom a následne sa ochutnáva. Pokiaľ roztok páli, nariedi sa vodou a opäť ochutná. Tento proces sa opakuje až do stavu, kedy roztok nepáli. Stupeň nariedenia tak zodpovedá príslušnému číslu SHU (koľkokrát musí byť roztok nariedený, aby kapsaicín nebol detegovaný chuťou).
  • Chilli papričky sú považované za prírodné afrodiziakum vďaka schopnosti kapsaicínu stimulovať krvný obeh a tým prekrviť celé telo. Prekrvením pohlavných orgánov sa následne zvyšuje ich citlivosť. Po požití pokrmu obohateného o chilli papričky taktiež dochádza k zlepšeniu potencie. 
  • Kapsaicín, obsiahnutý v chilli papričkách, má vplyv na produkciu tepla v tele, čím sa spúšťa proces napomáhajúci spaľovaniu tukov, obzvlášť v oblasti brucha. Pôsobia taktiež ako prírodné antibiotikum a antioxidant. Niektoré salóny krásy ponúkajú dokonca chilli zábaly, ktoré prekrvujú telo zvonku a okrem spaľovania tukov odstraňujú aj celulitídu. 
 
SLOŽENÍ:

chilli papričky

2,60 € / 50g
Skladem více jak 10 kusů.
Expedujeme do druhého dne.
ks