Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým vyjadrujete svoj súhlas.
Súhlasím

Korenie ako afrodiziakum

KORENIE NIE JE LEN VARENIE

Korenie a bylinky sú nepostrádateľnými nielen v kuchyni, ale môžete ich netradične využiť aj pre Valentínske raňajky či slávnostnú večeru. Niektoré druhy korenia sú totiž účinnými afrodiziakami, stimulujú krvný obeh a prebúdzajú sexuálnu energiu. Korenie obsahuje éterické oleje, ktoré povzbudzujú a v mnohých prípadoch aj svojim požitím omamujú. Niektoré navyše v sebe skrývajú ostrej látky, ktoré môžu dráždiť rôzne telesné orgány, vrátane pohlavných. Korenie sa pridáva do určitých jedál a nápojov, ktoré potom na človeka nečakane zapôsobí.

  • Čierne korenie: Je jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších korenie na svete. Nielen kvôli svojej štiplavej aróme, ale tiež vďaka svojim povzbudzujúcim účinkom na naše telo. Typickým účinkom korenia na náš organizmus je stimulačné pôsobenie. Subjektívne v nás vyvoláva pocit prívalu energie a zbystrenie zmyslov, čím aj citlivosť na podnety. Vďaka tomu sa čierne korenie dostalo na zoznam korení do nápojov lásky.

pepř-červený-celý

  • Vanilka: Kto by nemiloval chuť a vôňu sladkej vanilky. Vanilka sa používa ako prísada do sladkých jedál, do rôznych nápojov a likérov. Okrem gastronomického použitia sa používa ako prísada do tinktúr a v aromaterapii ako afrodiziakum. Olej z vanilky by mal zvyšovať prežitky a citlivosť erotogénnych zón u vášho partnera. Aplikujte vanilkový olej na celé partnerovo telo a pomocou jemného fúkania aktivujte hrejivý erotizujúci efekt, ktorý bude Vášho partnera príjemne vzrušovať.

vanilka pravá

  • Aníz: V mnohých krajinách Stredného východu sa používa aníz na podporu lásky a manželstva a na liečbu impotencie. 

anýz-mletý

  • Oregano: V minulosti sa verilo, že oregano dokáže pričarovať a zabezpečiť lásku. Používalo sa tiež do kadidiel. Esencie z tejto byliny slúžili pri svadbách či zásnubách na udržanie dlhodobého trvania lásky. Silica oregana má navyše povzbudzujúci a euforizujúci účinok na centrálnu nervovú sústavu a priaznivo pôsobí na celkovú uvoľnenosť mysle.

oregáno-dobromysl

  • Bazalka: Okrem iných účinkov podporuje silu pohlavných orgánov. Skúste napríklad pripraviť zeleninový šalát s bazalkou alebo pridať túto bylinu do omáčky.

bazalka

  • Zázvor: korenie, liek i afrodiziakum. Pre jeho schopnosti zvyšovať krvný obeh a citlivosť erotogénnych zón je vhodným tipom pre Valentínsky nápoj. Zo zmesi zázvoru a žĺtkov pripravovali napríklad afrodiziakum na dvore Ľudovíta XIV. Pasta vraj spôsobovala neopísateľnú žiadostivosť.

zázvor-mletý

  • Škorica: Legenda hovorí, že kráľovná zo Sáby očarila kráľa Šalamúna nielen svojou inteligenciou a bohatstvom, ale aj vôňou. Keď sa natrela olejom zo škorice, kráľ jej nedokázal odolať. Tiež esenciálny olej sa škoricovými výťažky povzbudzuje a pôsobí ako afrodiziakum. Ako vonný doplnok na Valentínsky večer sa teda škoricový olejček javí ako vhodným pomocníkom pri navodení láskyplnej atmosféry.

skořice celá

  • Klinček: Klinčeky sa od dávnej doby radia medzi afrodiziaká. Zmiešajte ho s cibuľou alebo cesnakom a môžete si zaistiť doslova noc plnú vášní. Napríklad si stačí uvariť guláš alebo dusené mäso, pridať jeden až dva klinčeky a okrem vynikajúcej chuti sa eroticky poveselíte. Klinček má navyše teplú a silnú vôňu a používa sa preto aj do vôní, vonných olejov, kúpeľov a drahých parfumov. Prebúdza ľudské zmysly a navodzuje chuť na milovanie.

hřebíček-celý

 

Valentínske korenie, to Vás možno ožení!