Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým vyjadrujete svoj súhlas.
Súhlasím
Kari korenie

Kari korenie

Kari je zmes 25 druhov korenia. Žltú farbu má vďaka kurkume, ktorá sa pridáva aj samostatne do väčšiny indických jedál. Má sladkú až štipľavú chuť, a jej množstvo by ste rozhodne nemali preháňať. 
 
Kari je pôvodne indický pokrm, ktorý sa skladá z kúskov mäsa alebo zeleniny v omáčke. Až Briti prišli s názvom kari korenie, ktoré sa do jedla pridáva. V Indii samotnej (a v celej juhovýchodnej Ázii) sa dodnes pod pojmom kari rozumie len pokrm, koreniu sa hovorí masálá (ako kari je vyrábané výlučne pre export). 
 
Naše kari je jemnej chuti a nie je ostré. Ochutíte ním a zároveň i zafarbíte ryžu, cestoviny, mäsá i ryby. Môžete ho použiť aj do omáčok a krémových polievok. Ostatné už záleží na vašej fantázii. 
 
Zloženie koreniacej zmesi sa môže veľmi odlišovať. K najčastejším komponentom patrí kurkuma, čierne korenie, chilli, kardamóm, koriander, zázvor, rímska rasca, muškát, škorica a ďalšie.
SLOŽENÍ:

soľ, E621, zmes korenia (kurkuma, čierne korenie, chilli, kardamóm, koriander, zázvor, rímska rasca, muškát, škorica a ďalšie) 

2,80 € / 100g
Skladem více jak 10 kusů.
Expedujeme do druhého dne.
ks
POUŽITÍ
Zobrazit více