Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Kurkuma

Kurkuma

Korenie kurkuma je známe taktiež ako indický šafrán. Obsahuje žlté farbivo kurkumín a preto ju pridávame tak do sladkých, ako aj do slaných pokrmov k zafarbeniu (ryža, polievky, zemiaky, cestoviny, omáčky, praženica, pečivo, cesto, ryby). Kura, potreté práškom z kurkumy rozmiešaným v troške oleja, získa pri pečení lákavú kôrčičku. 
Kurkuma pomáha pri trávení, je odporúčaná pri ochoreniach žalúdka a žlčníka a je taktiež veľmi prospešná pre diabetikov. V súčasnej dobe je kurkuma stále ešte nedocenená. Najnovšie výskumy však potvrdili priaznivé účinky na obranyschopnosť a vitalitu organizmu a taktiež na dobrú psychickú pohodu. Účinné látky kurkumy pomáhajú aj pri nadúvaní. 
 
Ponúkame tiež predaj kurkumy v kapsličkách. 
 
Zaujímavosti o kurkume:
 
Kurkuma sa používa napríklad pri uštipnutí hadom či uhryznutí pavúkom. Na neutralizáciu otravy po uštipnutí hadom alebo pavúkom sa v Indii pije tento nápoj: 3 polievkové lyžice nahrubo nasekaného koreňa kurkumy sa vložia do mixéru s polovicou šálky vody a dve minúty sa mixuje. Pre zlepšenie chuti sa môže zmiešať s pohárom mrkvovej alebo paradajkovej šťavy. Po pridaní múky sa vytvorí pasta, ktorá sa prikladá na miesto uhryznutia. 
Silný čaj z kurkumy, kedy sa koreň varí 15 minút, možno použiť ako prostriedok pri občasných horúčkach alebo opuchoch spôsobených požitím nevhodnej vody či jedla. Pokiaľ sa týmto roztokom umýva koža, pomôže to odstrániť parazity. 
 
SLOŽENÍ:

kurkuma

3,00 € / 100g
Skladem více jak 10 kusů.
Expedujeme do druhého dne.
ks